Jak vypadají věřejné záchody v asijských obchodních galeriích – popis

Dnes pravděpodobně každý je vědom, jak vypadá věřejný záchod v obchodním centru, jež se nachází kdekoliv v Evropě, a dokonce pokud se objeví nějaké rozdíly, nejsou ony absolutně velké. Proto, pokud někdo se nepřipraví, může být velmi překvapen, pokud půjde na nákupem například do Tokya anebo jiného známého města v Japonsku. Nejen, zdánlivě obyčejné, toaletní přístroje se někdy velice liší, ale můžete nalézt tam i předměty, které se zřídka v České republice a Evropě používá. Z tohoto důvodu v současné době stojí vědět, čím se označují věřejné záchody v japonských obchodních centrech.

toalety

Autor: Melissa Wilkins
Źródło: http://www.flickr.com
Zpočátku nejlépe zdůraznit, že novodobé Japonsko je místo, kde asijská tradice koexistuje bezprostředně s západní – a proto nejednou obsahují zároveň pokročilou elektroniku a pohodlí charakteristické pro asijským preference. Velmi často japonské záchody jsou na dřepení, ale není to vůbec jediná možnost v tom ohledu – populární jsou také washlety, podobné k západním, ale s větším množstvím funkcí. Nyní stojí to za to, vědět, že jeden z typů takových toalet dokonce získal první pozici v knize světových rekordů v ohledu nejsložitějších záchodů. Takový washlet je spojení typické záchodové misy s bidetem, a může obsahovat např.: sušičku, jemné topení, přístroje pro masáž nebo automatické spláchování. Mnoho těchto toalet v hypermarketech má rovněž funkce, díky kterým zákazník může kontrolovat teplotu vody během mytí, buď množství a tlak tekoucí vody. Ačkoliv pro některé lidé z západu může to vypadat velmi divné, původem takové situace je velmi pečlivé držení hygieny, které Japonci věnují větší pozor a úctu; na příklad velice vyrazný je rozdíl mezi sféry čisté a nečisté.

Japonské věřejné záchody v obchodních centrech a hypermarketech obsahují nejednou i jiné dodateční přístroje, jež na západě nepotkáte – na příklad „Otohime“, přístroj který překrývá zvuk močení. Kvůli kultuře, ve které činnosti konáné v záchodě patří k tématice tabu, některé ženy nechtějí, aby je kdokoliv slyšel, když jsou v záchodě v jakékoliv věřejné budově. Kromě těch všech strojů v soudobých japonských záchodech jsou dostupné jiné zařízení, jež známe ze Západu – třeba osouseče ruk nebo papírové ručníky. Jako na západě, bezdotykové osouseče rukou nejsou používané jedině vzhledem k obrovské popularitě elektroniky, ale přede vším jejich vlastnostem – ušetří hodně peněz, pokud je přírovnat s tradičními jednorázovými ručníky, nejednou rovněž omezí množství odpádků v formě spotřebovaných ručníků.