Jaká je výroba v ČR v roce 2014 – charakteristika

Rok 2014 byl docela zajímavý, pokud jde o celou produkci v Česku, ale asi nejvíc byla situace v motorovém výrobním průmyslu. Byla to doba, když se ukázalo, že tuzemská produkce aut a vozidel obdržela šestnácté místo v ohledu výrobců na celém světě. Aby ukázat nějakou představu – byla to větší výroba, než třeba v Itálii a jiných evropských státech.

Investice v dobrou kvalitu, nové technologie a splnění potřeb zákazníků se samozřejmě ekonomicky vyplatila, o čem svědčí statistiky, dle kterých rok 2014 je faktický rekord pro motorovou produkci. V ohledu prodeje do zahraničí aut a částí, Česko má místo až 7., co potvrzuje velkou popularitu v zahraničí; nejdůležitější zákazník jenž nakupuje česká auta je Německo. Během roku 2014 produkce motorová se zvětšila – oproti vloňského roku – o 12 %. Rodinné automobily to samozřejmě není všecko: kromě nich se ukázalo mnoho nových českých autokarů a motocyklů. Ekonomické novinky z roku 2014 a 2015 dávají pozoruhodnou prognózu i na budoucnost, protože již dnes vzrůst je výrazný. Stoupá také znalost pravidel svědomitého obchodů a nakupování, kterého části je zájem a podpora lokálního průmyslu.

autokar

Autor: Alan Sansbury
Źródło: http://www.flickr.com

Samozřejmě nejlépe vědět, že výroba autobusových vozidel vzrostla v roce 2014 o 5,47 %, a rodinných automobilů ještě více – kolem 10,5 %. Výroba v celém roku 2014 stoupla o skoro 5 %, po dřívější recesí; podle znalců skvělé to ovlivnilo celkovou tuzemskou ekonomiku. Také v roce 2014 velmi vážnou roli odehrály ostatní odvětví výroby – na příklad elektronického zařízení, stavebnictví (také ekologického), a co je pozoruhodné – i masa (přede vším prasat), reklamních filmů a piva, jež je ve velkém měřitku prodavané v zahraničí; všechny ty výrobky se charakterizují obrovskou konkurenceschopnosti, o kterou se zajímá mnoho klientů.

Vzrostla rovněž produkce elektřiny která pochází z paroplynových elektráren. Teď docela zajímavé analýzy o různorodých oblastech produkci jsou proveditelné na webových stránkach a odborních novinách, kde své komentáře píše mnoho renomowanych odborníků – je to skvělý nápad na rozšíření obzorů a lepší orientaci v tuzemských novinkách, protože situace se celý čas mění.