Jaký je těžký průmysl v České republice v současné době – charakteristika

Průmysl v ČR se označuje docela klíčovou roli. Množství lidí zaměstnaných v odvětví průmyslu sáhá 40 % aktivních (v ekonomickém ohledu) obyvatel. Těžký průmysl má v ČR dlouhodobou tradici a je do dnešní doby potřebný v produkci různých přístrojů a vybavení – například ve výrobě automobilů a letadel, čistících prostředků, stavebnictví a elektrické energii. Již hledaní článků buď novin v vyhledávače internetových stránek dává možnost rozšíření poznatků v ohledu dnešního stavu těžkého průmyslu a nových jevů.

przejdź do strony www

Autor: Western Area Power
Źródło: http://www.flickr.com

Důležité odvětví českého těžkého průmyslu jsou hlavně hutnictví, strojirenství, výroba elektřiny, zbrojní průmysl a těžba rozmanitých surovin. Bez ohromného množství výrobků těžkého průmyslu nejsou schopné správně fungovat takové ostatní vážné odvětví, jako např. zemědělství, pokročilá technologie, zdravotnické zařízení buď také rozmanité každodenní vybavení. K tuzemským surovinám, které jsou obdržené díky těžkému prumyslu, patří přede vším ropa, neželezné kovy, hnědé a kamenné úhlí, stříbro a zemní plyn. Zbrojářský těžký průmysl je v Česku velice rozvinutý a moc výrobků je exportovaných – mnoho do Pakistanu, Tuniska a Saúdské Arábii. Jsou to takové výrobky, jako například obrněné vozidla a pušky. Ostatní výrobky jsou nakupované tuzemskými podníky buď exportované do států Evropské unie. Kvůli velké poptávce dnes těžký průmysl je vysoce novodobý a klíčovou roli odehrává automatika a pečování o životní soustředí. Nejlépe rovněž pamatovat, že nyní rafinerie vyrabějí ropu v takových českých místnostech, jako Litvínov buď Kralupy nad Vltavou, která je poté používaná v různých odvětvích petrochemického a motorového průmyslu.

Inwestycje budowlane

Autor: Taras Kalapun
Źródło: http://www.flickr.com/photos/xslim/308450382/

Stojí to za to, pamatovat, že současně existuje celá řáda místností, ve kterých těžký průmysl je v ekonomickém ohledu klíčový – hlavně blízko východu v Česka a na severu, v okolí moravskoslezkého kraje (kde se nachází hodně zdrojů černého uhlí a železné rudy), Kladenska, Mladé Boleslavi (známé z motorového průmyslu) a také Čech. V Brně a Kolině velmi důležitý je průmysl chemický, v okolí Ostravy a Bohumína – hutnický, v okolí Slezska – těžební a hutnictví. V tom ohledu je široký výběr možností a nejlepším způsobem na poznání moderního průmyslu je prohlížet články z odborních internetových stránek, kde můžete nalézt hodně zajímavých informaci.