Kde najít moderní veřejné toalety.

Veřejné záchody můžete nalézt obvykle v centrách měst nebo v jiných prostorech, kde pobýva mnoho lidí. Skvělým příkládem je metro. Avšak bez ohledu na to, kde to je většina z nás spojuje veřejné toalety s něčím hnusným a s špinou. Bohužel mnohdy je to pravda. Veřejné záchody často jsou placené a není to problém pokud jejich stav je náležitý. Mimo čistoty velice základní je jistota a též prřístupnost pro osoby postižené.

toaleta publiczna

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

V naším článku chceme charakterizovat Vám zajímavé záchody, které je možné využit v různých částech světa. V naším názoru nejvíc zajímavé toalety můžete najít během cestování po Asie. Japonské záchody jsou známé na celém světě. Je tak protože jsou velice moderní. Pro průměrného člověka z Evropy pravděpodobně bude to kulturní šok. Zdánlivě záchody vypadají skoro stejně jak té, které využíváme každodenně.

Japonské toalety mají několik velmi pozoruhodných funkci. Jsme jistý, že udiví Vás prkýnko, které se samo zvedá a poklada. Mimo samosklopnosti prkýnko někdy ma funkce masírování. Ale není to konec zajimavosti. Některé prkýnka jsou vyhřívané. Musíme říct, že zejména v zimě je to skvělý nápad. Občas můžete najít také prkýnko, které se bude samostatně dezinfekovat. Nemusíte nic otírat, aby se posadit na plochu bez bakterie. V japonském záchodě můžete si poslouchat hudbu. Je to obvyklá výbava každého záchodu. Japonské toalety jsou plné elektroniky a někdy mají opravdu mnoho funkci.

Pozoruhodným příkládem je samočinné mytí. Po vykonání potřeby stačí zmáčnkout příslušné tlačitko, aby toaleta umyla Vám zadek. Samozřejmě použítá voda bude vlažná. Můžete také ovládat tlak vody. Po mytí můžete vysušit si zadek díky speciálnímu osušovači. V Japonsku existuji rovněž toalety, které kontroluji zdravotní situace uživatelů. Záchodova mísa analyzuje moč, měří tlak a též tělesnou teplotu. Kromě toho važí a informuje o hmotnosti těla.

toaleta publiczna

Autor: shrinkin’violet
Źródło: http://www.flickr.com

Japonci mají speciální přezůvky, kterých použivájí jenom v toaletě. Je vidět, že pro Japonců hygiena je doopravdy velice důležitá. Inteligentní toalety jsou velmi pozoruhodné. Možné, že někdy stejné záchody budou populární také v Evropě. Až do této doby musíme využívat běžné toalety. Doufejme, že veřejné záchody, kterých budeme využívat budou alespoň čisté.