Soudobé vybavení pro věřejné záchody – sušiče rukou a vlasů

I ve věřejných záchodech a koupelnách v hotelu nebo posilovně zařízení může se velmi odlišovat. Kromě záchodových mis a davkováčů mýdla také přístroje na sušení ruk buď vlasů jsou velmi vážná součást toho, co je potřebné. Zákazníci chtěji nejen držet hygienu, ale i umýt tělo buď ruce v komfortním prostředí, co teď umožňují různé kvalitní záchodové zboží, dostupné v odborních obchodech.

hotel

Autor: Elsie Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Patří k nim na příklad bazénové fény – přístroje, díky kterým sušení rukou anebo vlasů je pohodlné a docela rychlé. Trvale připevněné do stěny, dobře nahradí průměrné vysouseče vlasů. Takové fény jsou tak vyráběné, aby sloužily na dlouhou dobu, ikdyž moc lidí je používá asi každý den – a proto nejlevnější fény nevždycky budou nejefektivnějším nápadem, zvláště když záchod se nachází ve velkém hotelu anebo na plovárně.

Obvykle bazénové fény jsou pistolové anebo hadicové, ale existují i fény nemobilní, méně pohodlné, ale trvalejší a odolnější proti poškození. Skoro každé bazénové fény v dnešní době mají soudobý styl, ale nabídka barev a designů je velice široká – díky tomu přizpůsobení zařízení do vzhledu celého prostoru je velmi snadné. Nejpopularnější barvy jsou např. chrom, šedá, černá anebo světlomodrá, ale vůbec nejsou to jediné verze.

koupelna

Źródło: www.sxc.hu
Během stavby koupelny nejlépe být si vědom, že kromě fénů na vlasy jiné nápomocné zařízení které stojí vlastnit ve věřejných záchodech jsou tryskové osoušeče rukou: je to nejenom snadný a ekonomický, ale rovněž jeden z nejvíc hygienických způsobů na osoušení umytých rukou. Tyto osouseče fungují především díky produkci stlačeného vzduchu, teplého nebo při teplotě místnosti. Prestože se používá elektřinu, ososeče rukou jsou občas ekonomičtější, pokud je srovnat s nakupováním papírových ručníků – nejméně pokud jde o odvoz odpádků.

Před nákupem nejlépe udělat nejméně nějakou selekci a vybrat jen účelné a zároveň nejergonomičtější sušiče a brát to jako investice. Během montáži rozhodně vážná je bezpečná vzdálenost všech elektrických vybavení od vody, především tekoucí – může to způsobit nebezpečnou nehodu. Taková zařízení pro věřejné záchody jako tryskové osouseče rukou nebo různorodé typy fénů na vlasy nejlépe nakupovat jen u nejlepších podníků – poté podmínky záruky jsou pro objednavatelé nejednou výhodnější.