Co v současné době se děje v průmyslových inovacích – pozoruhodné novinky

Český prumysl má současně několik zajímavých výnalezů, o čem svědčí tř. znamý Festival Česká inovace 2015, jenž se koná každoročně v Národní technické knihovně. Tentokrát svoje účinky práce ukázali odborní vynálezci a různé společnosti. K nejnovějším inovacem patří projekty z takových oblasti jako biotechnologie, ekologický průmysl a edukační hračky – na příklad příkladem je pozoruhodný projekt Pitná voda a peletky z prašecí kejdy, snímač měřící mechanické reakce těla a MagicBox. Festival je nejen pozoruhodná nabídka pro podníky a výnalezce, ale i i dobrá šance na popularizace českého průmyslu a technologie u mladých lidí – např. vysokoškoláků a absolventů technických škol.

Continue reading “Co v současné době se děje v průmyslových inovacích – pozoruhodné novinky” »

Výroba v Česku – moderní trendy v 2015 roku

V Česku nechybí různé zajímavé výrobky. Proto dobré rozhodnutí je v současné době být si vědom, jaké jsou nejnovější trendy, pokud jde o výrobu – tehdy postoj vědomé spotřeby, kterého částí je znalost místa výroby a lokální nakupování, je lehčí k držení. S výrobou v České republice jsou také spojené velmi pozoruhodné informace – například nekaždý je vědom, že pro český průmysl a jej výrobky typická je velká rozmanitost. K nejznámějším na celém světě českým výrobkům patří potřeby pro umělce, obuvnictví, automobily (značka Škoda), lokální piva a kvalitní šklo, ale velmi klíčový příspěvek jsou i na příklad zbrojní a stavební průmysl.

Continue reading “Výroba v Česku – moderní trendy v 2015 roku” »

Průmysl v Česku – charakteristika

V roce 2014 průmysl v Česku se označoval několika pozoruhodnými úspěchy. Byla to hlavně doba zvětšení výroby aut a částí, energetiky a elektrických strojů, chemických prostředků a klimatizačních zařízení – produkce byla soustředená na tom, co je soudobé a se označuje obrovským počtem objednavatelů. Zmenšila se výroba míň nutných průmyslových odvětví, např. těžebního anebo některých typů řemesla – např. zprácování dřeva.

Continue reading “Průmysl v Česku – charakteristika” »